بهینه سازی عملکرد سیستم مدیریت سردخانه

در صورتی که تجهیزات انبار سرد در محیط سردخانه مانند فریزرها و سالن هایی که در معرض تغییرات مکرر دما هستند به طور مداوم و به صورت استاندارد پیکربندی نشوند، سیستم کنترل موجودی سردخانه عملکردی کمتر از حد  انتظار را ارائه خواهد داد.

جابجایی کامپیوتر ها و چاپگرها و سایر تجهیزات مرتبط با سیستم مدیریت سردخانه بین مناطق مختلف دمایی در سردخانه منجر به ایجاد اختلال در کارکرد آنها می شود. صفحات نمایش دستگاه ها ممکن است تیره شود، باتری ها به درستی کار نکنند، پردازنده ها ممکن است به طور پیش بینی شده عمل نکنند و باعث تاخیر در تراکنش های انجام شده در سیستم مدیریت سردخانه شوند. تراکم مکرر باعث خوردگی اجزای داخلی دستگاه ها و ایجاد اتصال کوتاه می شوند.

 

جلوگیری از اختلال

راهکارهایی برای جلوگیری از اختلال های سیستم انبار سرد

در ادامه این پست با راهکارهایی که اختلال در سیستم انبار سرد را کاهش می دهد آشنا می شویم:

بخاری های یکپارچه

بخاری های نصب شده در کارخانه می توانند به جلوگیری از یخ زدگی در نمایشگر مانیتور و همچنین در قسمت خواندن بارکد کمک کنند. بخاری های داخلی برای تجهیزاتی توصیه می شود که به طور مداوم در دمای 14 درجه فارنهایت (-10 درجه سانتیگراد) و کمتر استفاده می شوند.

از باتری های مناسب استفاده کنید

باتری‌های لیتیوم یونی با امپدانس پایین مخصوص استفاده در دمای پایین هستند.باتری های سرب اسیدی جایگزین دیگری هستند. این نوع باطری ها نسبت به باتری‌های لیتیوم یونی در دمای پایین،کمتر آسیب پذیر هستند، اما نسبت به وزنی که دارند از انرژی کمتری در خود ذخیره می کنند.

دمای سرد باعث می شود باتری های معمولی انرژی خود را آزاد نکنند و تا زمانی که باتری گرم نشود، دستگاه برقی مورد نظز غیرقابل استفاده می شود. باتری‌های لیتیوم یونی نیز زمانی که دما به -22 درجه فارنهایت (30- درجه سانتیگراد) می‌رسد، به طور کامل از کار می‌افتند، که این اتفاق در انبار سرد رایج است.

کانکتورها

کانکتورها پیوندهایی برای رایانه و لوازم جانبی یا منابع برق (به عنوان مثال، باتری رایانه روی خودرو) هستند. بیشتر این کانکتورها در رایانه های استاندارد در جای خود قرار می گیرند. با این حال، اتصالات پیچی روی واحدهای محیط سرد گزینه بهتری است

زیرساخت بی سیم

فن‌آوری‌های رایج ارتباطات بی‌سیم صنعتی، از جمله بلوتوث و شبکه‌ های بی‌ سیم استاندارد ، می‌توانند در محیط‌ های سردخانه و فریزر استفاده شوند، همچنین ممکن است برخی تنظیمات برای شبکه های محلی بی سیم برای اطمینان از عملکرد ثابت و با کیفیت لازم باشد.

نقاط دسترسی (Aps) اغلب باید مستقیماً در سردخانه ها نصب شوند تا بتوانند سیگنال های رادیویی را از بین دیوارهای ضخیم و عایق عبور دهند.

اثر چند مسیری یک نگرانی واقعی برای هر محیط عایق، سرد یا مرطوب است، و به ویژه برای تاسیسات سردخانه، که در آن همه این شرایط وجود دارد. آنتن های تخصصی وجود دارند که می توانند با نقاط دسترسی مشترک برای تصحیح جلوه چند مسیری استفاده شوند. چنین آنتن هایی برای ارائه اتصال LAN بی سیم به رایانه های همراه مورد استفاده در محیط های ذخیره سازی سرد بسیار سودمند هستند.

بارکدخوان ها

اسکنرهای بارکد برای خواندن و رمزگشایی دقیق نیاز به دید واضح به بارکد دارند، بنابراین مه یا متراکم شدن لنز اسکنر در اثر یخ زدگی می تواند مشکل ایجاد کند. بهترین راه حل این است که بارکدخوان را به عنوان جزئی از رایانه دستی یکپارچه کنید تا از گرمکن داخلی رایانه برای عملکرد صحیح استفاده کنید.

رایانه‌های دستی با اسکنرهای دوربرد در دسترس هستند و می‌توان از آن‌ها با پایه‌های برقی برای نصب وسایل نقلیه استفاده کرد. این آنها را به گزینه ای جذاب برای لیفتراک در مناطق سردخانه تبدیل می کند. با این حال، دستگاه‌های دستی ممکن است همیشه گزینه مناسبی در لیفتراک‌ها نباشند، و اسکنرهای دستی بی‌سیم یا متصل که معمولاً در ارتباط با دستگاه‌های سوار بر خودروی واقعی استفاده می‌شوند، با بخاری‌های داخلی در دسترس نیستند. در این موارد می توان از غلاف های گرم شده برای کاهش مشکلات ناشی از تراکم استفاده کرد.

جمع آوری داده ها

گزینه های دیگر برای جمع آوری داده ها

تشخیص امواج رادیویی (RFID) جایگزینی برای ورود دقیق تر داده ها هستند و مزایای متعددی برای محیط های سرد دارند.

RFID یک گزینه مناسب است زیرا برای ورود داده ها نیازی به خواندن بارکد ندارد. بنابراین، تراکم سرما نمی تواند در سیستم RFID اختلال ایجاد کند. تراکم سرما اغلب پس از بسته شدن قفسه های پالت‌ها اتفاق می‌افتد، که خواندن برچسب‌ های بارکد زیر بسته ‌بندی را بسیار دشوار می‌کند. RFID گزینه مناسبی برای شناسایی پالت ها پس از بسته شدن است.

نتیجه

بدون این سازگاری‌ها، سازمان‌ها در معرض خطر از دست دادن بهره‌وری و همچنین هزینه‌های غیرضروری تعمیر و تعویض قرار می گیرند. مشکلات به ظاهر جزئی مانند تعویض مکرر باتری و غیرقابل استفاده بودن دستگاه‌ها به‌دلیل مشکلات تراکم سرما، هزینه‌های عملیاتی را با کاهش بهره‌وری و تهدید عملکرد به‌موقع افزایش می‌دهد.