نرم افزار انبار تحت وب

نرم افزار انبار تحت وب راهکار جامعی است که شرکت ها می توانند برای مدیریت صحیح و کنترل موجودی لحظه ای انبار در زنجیره تامین خود از آن استفاده کنند. این نرم افزار به صورت لحظه ای، نمایی کلی از کلیه فرایندهایی که در یک مرکز تدارکات رخ می دهد، از وضعیت موجودی تا نحوه عملکرد عملیات انبار، ارائه می دهد. با استفاده از نرم افزار مدیریت انبار تحت وب نیازی به سرمایه گذاری برای تهیه، راه اندازی و نگهداری سرور و شبکه یا نگرانی در مورد هزینه های امنیت اطلاعات ندارید. راهکار جامع مدیریت انبار تحت وب سرمایه گذاری های بزرگ و اولیه مورد نیاز برای سیستم های سنتی مدیریت انبار را حذف و شما را از نگرانی های IT رها می کند.

نرم افزار مدیریت انبار تحت وب چیست؟

نرم افزار انبار تحت وب یک سیستم مدیریت انبار (WMS) است که می توانید از طریق مرورگر به عملکردهای آن دسترسی داشته باشید. برای استفاده از این نرم افزار از طریق هر دستگاهی با اتصال به اینترنت، نرم افزار در دسترس می باشد. انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و پرداخت هزینه فقط برای سرویس مورد نظر برخی از مزایای کلیدی راهکار جامع مدیریت انبار تحت وب هستند. در یک بازار دائما در حال تغییر، نرم افزار مدیریت انبار مبتنی بر وب راهکاری است که می تواند با ویژگی های خاص تاسیسات شما سازگار شود و به شما کمک می کند تا وضعیت انبار را در لحظه تجزیه و تحلیل کنید و تصمیمات استراتژیک بگیرید.

مزایای رقابتی نرم افزار انبار تحت وب

WMS مبتنی بر وب مترادف با شفافیت است: مدیران تدارکات به تمام اطلاعات مربوطه از هر مرورگری با اتصال به اینترنت دسترسی دارند. در ادامه به برخی از مزایای راهکار مدیریت انبار تحت وب می پردازیم.

نرم افزار انبار تحت وب

راه اندازی و استقرار سریع

یکی از ویژگی های خاص نرم افزار انبار تحت وب این است که نیازی به راه اندازی شبکه محلی ندارد. از این رو نیازی به متحمل شدن هزینه های بالای مربوط به تهیه سخت افزار و راه اندازی و نگهداری شبکه محلی را ندارد. این امر استقرار نرم افزار را سریع و آسان می کند. ارائه دهنده سیستم از پیکربندی و پیاده سازی نرم افزار گرفته تا میزبانی آن بر روی سرورها را انجام خواهد داد.

مقیاس پذیری

نرم افزار انبار تحت وب ابزاری مقیاس پذیر است که می تواند منابع را با پیشرفت کسب و کار شما افزایش یا کاهش دهد. نرم افزار به صورت خودکار آپدیت می شود تا بتواند عملکردهای خود را به نحو احسن انجام دهد و به لطف به روز رسانی ها، به سرعت با تغییرات سازگار خواهد شد.

مدیریت همزمان چند انبار

یکی از مزایای نرم افزار انبار تحت وب، مدیریت موجودی چندین انبار به صورت همزمان است. یعنی می توانید بر حرکات محصولات خود در انبارهای مختلف به صورت لحظه ای نظارت کنید. با نرم افزار انبار تحت وب، می توانید با یک اتصال اینترنتی اولیه از هر نقطه به سیستم دسترسی داشته باشید و وضعیت موجودی در انبارهای متعدد خود را بررسی کنید.

کاهش هزینه های اولیه

یکی دیگر از مزایای نرم افزار انبار تحت وب، صرفه جویی در هزینه ها به دلیل عدم نیاز به خرید یا نگهداری سخت افزار است. میزبانی این نرم افزار در فضای ابری، سرمایه گذاری ها و هزینه های مربوط به سرورها، تجهیزات و دستگاه های رایانه ای را از بین می برد و بدون نیاز به تخصیص بودجه سخت افزاری خاص یا اختصاص منابع اضافی، دسترسی مستقیم به عملکردها و ویژگی های نرم افزار را فراهم می کند.

افزایش امنیت

تمامی سازمان ها و شرکت های فعال در صنعت ذخیره سازی و نگهداری کالا با نگرانی هایی در ارتباط با حفاظت از داده ها در فرآیندهای انبار مواجه هستند. امنیت اطلاعات در نرم افزار مدیریت انبار تحت وب به لحاظ تضمین تراکنش های ایمن بین کسب و کارها و مشتریان امری حیاتی است. ارائه‌ دهنده نرم افزار انبار تحت وب، وظیفه تضمین امنیت سیستم‌ های رایانه‌ ای و اجرای اقدامات پیشرفته امنیت اطلاعات را بر عهده دارد.

نرم افزار انبار تحت وب

نرم افزار انبار تحت وب و بهبود استراتژیک

نرم افزار انبار تحت وب ابزاری است که شرکت ها را قادر می سازد زنجیره های تامین خود را به صورت استراتژیک مدیریت کنند. این راهکار جامع مدیریت انبار برای کسب و کارهایی طراحی شده است که در نظر دارند عملیات لجستیکی خود را با حداکثر اثر بخشی کنترل کنند. با استفاده از این نرم افزار مدیران انبار می‌توانند از طریق یک مرورگر وب به تمام داده ‌های جمع ‌آوری ‌شده از جریان‌ ها، فرایندها و عمکلردهای در تأسیسات لجستیکی خود دسترسی داشته باشند و از آن اطلاعات برای تصمیم‌ گیری استراتژیک استفاده نمایند.

نکاتی در انتخاب نرم افزار انبار تحت وب

نکته ای که هنگام تحقیق در مورد نرم افزار انبار تحت وب حتما متوجه آن می شوید این است که حجم اطلاعات ارائه شده در وب سایت هایی که به راحتی در دسترس هستند محدود است. با درخواست دمو و آشنایی با محیط و نحوه عملکرد نرم افزار می توانید ابهامات خود را برطرف کنید و بهترین راهکار مدیریت انبار برای کسب و کارتان را انتخاب نمایید. نکته دیگری که باید هنگام انتخاب نرم افزار انبار تحت وب در نظر داشته باشید این است که اگرچه یک راهکار مدیریت انبار با کیفیت می تواند به حل بسیاری از مشکلات در تاسیسات انبار کمک کند، اما اگر کاربران ندانند چگونه از هر ویژگی که ارائه می دهد استفاده کنند هیچ فایده ای نخواهد داشت. برای یادگیری تمام نکات و ویژگی های سیستم جدید وقت بگذارید و سپس مطمئن شوید که کارکنان شما به طور کامل در مورد نحوه کار با آن آموزش دیده اند.

معرفی نرم افزار انبار تحت وب داده سامان

مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت انبار تحت وب ، گسترده و تقریباً نامحدود است. درک مزایای استفاده از نرم افزار انبار تحت وب به معنای تجدید نظر در مورد همه چیزهایی است که در مورد استفاده و عملکردهای سیستم مدیریت انبار داخلی می دانید. جهت آشنایی با نرم افزار انبار تحت وب داده سامان ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

ویژگی چند شرکته در نرم افزار انبار تحت وب داده سامان

ویژگی چند شرکته از جمله کاربردی ترین امکانات سیستم های مالی می باشد که با استفاده از آن می توان چندین شرکت را در یک پایگاه داده تعریف کرد و همچنین اطلاعات پایه سیستم یکبار در سیستم تعریف و در تمامی شرکت های تعریف شده قابل استفاده می باشد. جهت آشنایی با ویژگی چند شرکته در نرم افزار انبار تحت وب داده سامان ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

تعریف انبار در نرم افزار انبار تحت وب داده سامان

در نرم افزار انبار تحت وب داده سامان، با استفاده از ویژگی چند شرکته، این امکان ارائه شده است که انبارهای متعدد، بدون محدودیت، در شرکت های مختلف، در یک پایگاه داده متمرکز تعریف شود. جهت آشنایی با تعریف انبار در نرم افزار انبار تحت وب داده سامان ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

سوالات متداول

آیا نرم افزار انبار تحت وب عملکرد خاص صنعت ذخیره سازی برای نیازهای منحصر به فرد عملیات شما ارائه می دهد؟

پشتیبانی از اولین ورود/اولین خروج (FIFO) نمونه هایی از این دست خواهد بود. اگر پاسخ منفی است، باید با پرسیدن اینکه آیا سیستم را می توان برای رفع نیازهای خاص بازار شما پیکربندی کرد یا خیر، پیگیری کنید.

ارائه دهنده پس از خرید نرم افزار، چه میزان پشتیبانی ارائه می دهد؟

برخی از ارائه دهندگان نرم افزار انبار تحت وب پشتیبانی و نگهداری منظم را در قیمت اولیه خرید یا اشتراک لحاظ می کنند. برخی دیگر از شما می خواهند پس از پایان مدت زمان گارانتی نرم افزار، پشتیبانی و نگهداری را در قالب قراداد پشتیبانی داشته باشید و در صورت نیاز برای آن خدمات هزینه جداگانه بپردازید.

آیا یادگیری رابط کاربری نرم افزار مدیریت انبار تحت وب آسان خواهد بود؟

آموزش تیم برای استفاده از نرم‌ افزار جدید، چالشی است که اغلب در مورد پذیرش یک سیستم جدید نادیده گرفته می‌شود. اطلاع از تجریبات خریداران در یادگیری این نرم افزار می تواند بسیار مفید و کاربردی باشد. همچنین ممکن است بخواهید بدانید که آیا ارائه دهنده نرم افزار انبار تحت وب، جلسات آموزشی یا راهنما برای کمک به معرفی نرم افزار خود به پرسنل انبار ارائه می دهد یا خیر.