گزارش ساز تحت وب و ساخت گزارشات شرطی

با وجود انواع گزارشاتی که در نرم افزارهای مختلف مدیریتی ارائه می شود، تهیه و ساخت گزارشات تحلیلی خاص از داده های موجود به نحوی که شرایط گزارش توسط کاربر بدون نیاز به شرکت ارائه دهنده نرم افزار تعیین شود، همواره از معضلات و چالش های مدیران حوزه های مختلف سازمان ها بوده است. گزارش ساز تحت وب داده سامان که به صورت مستقل نیز قابل ارائه می باشد، ابزاری قدرتمند برای ایجاد گزارشات خاص و داشبوردهای مدیریتی می باشد که با اتصال به انواع پایگاه های داده مانند SQL Server و Excel ، امکان ساخت و ایجاد گزارشات متنوع تحلیلی و داشبوردهای مدیریتی را فراهم می نماید. برای آشنایی اجمالی با گزارش ساز تحت وب داده سامان ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

با استفاده از گزارش ساز تحت وب داده سامان می توانید اساس و ساختار اصلی گزارشات خاص مورد نظرتان را مشخص کنید تا کاربران شما بتوانند انواع گزارشات و نمودارهای تحلیلی مورد نیاز را تنها با چند کلیک ساده تهیه و در داشبورد ذخیره نمایند. برای آشنایی بیشتر با گزارش ساز تحت وب داده سامان و ساخت گزارشات شرطی با استفاده از وارد کردن داده ها از طریق فایل Excel ، تهیه جداول محوری (Pivot Table) ، تهیه لیست های تفکیک شده و گروه بندی شده و تهیه نمودارهای تحلیلی و ساخت داشبوردهای مدیریتی با استفاده از نمودارها ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

گزارش ساز تحت وب، علاوه بر اینکه در کنار تمامی زیر سیستم های داده سامان ارائه می شود، به صورت مستقل نیز قابل ارائه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره خرید با ما تماس بگیرید.

ارائه گزارش ساز تحت وب در زیر سیستم های داده سامان

گزارش ساز تحت وب داده سامان یک ابزار گزارش ساز کاربردی است که به کاربران امکان می دهد گزارشات و داشبوردهای مدیریتی ساده تا پیچیده را بر اساس داده های متنوع هر کدام از زیر سیستم ها ایجاد نمایند. گزارشات شرطی زیر سیستم های داده سامان با جمع‌آوری داده‌ ها در گزارش ‌های سفارشی، به سازمان ها کمک می کنند درک بهتری از عملکرد خود به دست آورند و تصمیمات آگاهانه‌ تری بگیرند. به علاوه، راهکاری مقرون به صرفه است که می تواند در کنار هر کدام زیر سیستم های نرم افزار های جامع داده سامان از جمله نرم افزار حسابداری سردخانه تحت وب برای رفع نیازهای هر سازمان سفارشی و مقیاس شود. برای آشنایی اجمالی با ویژگی گزارشات شرطی زیر سیستم های داده سامان ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

کاربرد و ویژگی های گزاش ساز تحت وب

در ادامه به بررسی کاربردهای گزارش ساز تحت وب و گزارشات شرطی در زیر سیستم های داده سامان و اینکه چگونه می تواند برای سازمان ها مفید باشد می پردازیم.

ساختن گزارش توسط کاربر بدون نیاز به شرکت ارائه دهنده

مهم ترین و برترین مزیت گزارشات شرطی این مورد است که کاربر برای تهیه انواع گزارشات مدیریت و سفارشی نیازی به شرکت ارائه دهنده ندارد. هنگام ساخت یک گزارش کلیه فیلدهای که هنگام ورود اطلاعات استفاده شده قابل انتخاب توسط کاربر می باشد و کاربر می توانند بر اساس هر کدام از آیتم های مورد نیاز گزارش مورد نظرش را بسازد.

امکان ذخیره کردن گزارش برای استفاده در دفعات بعدی

یکی از مزایای اصلی گزارشات شرطی امکان ذخیره گزارش می باشد. کاربر پس از ایجاد گزارش شرطی بر اساس فیلدها و آیتم های مورد نظر و در صورت نیاز فیلتر کردن آیتم ها، می تواند گزارش را ذخیره کند و در مراجعات بعدی فقط با فراخوانی گزارش ذخیره شده، گزارش را دریافت نماید.

تهیه نمودار از گزارشات و امکان ذخیره نمودار در داشبورد اصلی

نمودارهای تحلیلی استخراج شده از گزارشات شرطی قابل ذخیره و نمایش به روز در داشبورد اصلی می باشند. در گزارشات شرطی می توان بر اساس ستون ها و مقادیر جمع پذیر مورد نظر، لیست گروه بنده شده مورد نظر را از نتیجه گزارش شرطی استخراج و نمودار های تحلیلی متنوع را بر اساس لیست گروه بندی شده تهیه و برای نمایش در داشبورد مدیریتی ذخیره نمود. لازم به ذکر است این نمودار ها بر اساس ورود اطلاعات به روز خواهند شد.

تهیه جداول پیوت (Pivot) یا جداول محوری از نتایج گزارش شرطی

جداول پیوت (Pivot) در اکسل، که به جادوگر اکسل نیز معروف هستند، یکی از ابزارهای پرکاربرد در گزارش‌گیری های مقایسه ای مدیریتی می باشد. با استفاده از فرمول نویسی ها و ترکیب کردن توابع اکسلی می توان گزارشات متنوعی از جداول پیوت (Pivot) تهیه نمود. ولی ممکن است کاربران به فرمول نویسی در اکسل تسلط کافی نداشته باشند یا این کار برایشان بسیار خسته کننده و زمان بر باشد. قابلیت تهیه انواع جداول پیوت (Pivot) در گزارشات شرطی زیر سیستم های داده سامان به کاربران این امکان را می دهد بدون مراجعه به اکسل و در کوتاه ترین زمان و تنها با چند کلیک ساده، جداول پیوت (Pivot) را از نتایج گزارش شرطی استخراج و گزارشات مقایسه ای ارزشمندی را ایجاد نمایند.

تهیه لیست به تفکیک ستون های نتایج گزارش شرطی در تب های مختلف

با استفاده از امکان تفکیک می توان گزارشات متنوعی به تفکیک آیتم مورد نظر از نتایج گزارشات شرطی تهیه نمود. لیست به تفکیک آیتم انتخاب شده در تب های جداگانه نمایش داده می شود و قابل مقایسه و تحلیل و بررسی می باشد.

خوانش و درک آسان گزارش

طیف گسترده ای از گزینه های سفارشی سازی موجود در گزارش شرطی، به کاربران این امکان را می دهد تا گزارش ها را مطابق با نیازهای خاص خود تنظیم کنند. علاوه بر این، گزارشات شرطی به کاربران امکان دسترسی به طیف وسیعی از منابع داده و ادغام اطلاعات از چندین منبع در یک گزارش را ارائه می دهد و راهکاری ایده ‌آل برای کاربرانی با نیازهای گزارش‌گیری خاص می باشد.

جهت آشنایی بیشتر با گزارش ساز تحت وب و نحوه تهیه و کارکرد گزارشات شرطی در نرم افزار جامع بازرگانی تحت وب داده سامان ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

مزایای تحلیل و بررسی نتایج گزارشات شرطی در گزارش ساز تحت وب

امروزه داده ها با سرعت بی سابقه ای تولید می شوند. برای درک همه این داده‌ ها، سازمان ها به ابزارهای گزارش‌ دهی برای ایجاد بینش‌هایی که می‌توانند به تصمیم‌گیری کمک کنند، تکیه می‌کنند. ویژگی گزارشات شرطی زیر سیستم های داده سازمان، ابزاری قدرتمند است که به کاربران امکان می دهد بدون هیچ کدنویسی گزارش های سفارشی ایجاد کنند، گزارشات را شخصی ‌سازی کنند و ویژگی‌ هایی را بر اساس نیازهای خود اضافه کنند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند نمودارهای تحلیلی از گزارشات شرطی تهیه و با ذخیره آنها، داشبورد مدیریتی را بر اساس نیازهای خود ایجاد کنند. چنین داشبورد های مدیریتی با ارائه بینشی سازمان یافته از طریق تحلیل نتایج گزارشات شرطی، درک و تجزیه و تحلیل داده ها را برای تصمیم گیرندگان ساده تر می کند. به عنوان مثال در نرم افزار مدیریت سردخانه تحت وب داده سامان یکی از گزارشات پرکاربرد، گزارش مقدار بار وارد شده به سردخانه با مشخص کردن میزان وزن خالص و ناخالص به تفکیک هر صاحب کالا می باشد که نمونه هایی از چنین گزارشاتی به راحتی با استفاده از گزارش شرطی قابل تهیه می باشد و علاوه بر آن می توان نمودار تحلیلی مربوط به هر گزارش را ایجاد و در داشبورد مدیریتی ذخیره نمود.

سوالات متداول

گزارش ساز تحت وب چیست؟

گزارش ساز تحت وب یکی از ماژول های نرم افزارهای داده سامان می باشد که امکان ایجاد انواع گزارشات بر اساس آیتم ها و فیلدهای مورد نظر را برای کاربران ارائه می کند. لازم به ذکر است این گزارشات قابل ذخیره سازی و فراخوانی مجدد جهت دریافت مجدد گزارش توسط کابر می باشند.

گزارش ساز تحت وب در کدام یک از نرم افزارهای داده سامان در دسترس هستند؟

ماژول گزارش ساز تحت وب در تمامی زیر سیستم های نرم افزار های جامع داده سامان از جمله، مدیریت سردخانه، انبار تعدادی و ریالی، خرید و فروش، دریافت و پرداخت، دفترکل و نرم افزار مدیریت وظایف تَسکینو ارائه شده است.

گزارش ساز تحت وب برای چه کسانی مناسب است؟

گزارش ساز تحت وب راهکاری ایده آل برای کاربرانی است که می خواهند گزارشات اختصاصی متناسب با نیازهای خاص خود، به صورت مستقل، بدون نیاز به شرکت ارائه دهنده تهیه نمایند.

آیا گزارش ساز تحت وب داده سامان به صورت مستقل نیز قابل استفاده می باشد؟

گزارش ساز تحت وب داده سامان به صورت مستقل نیز ارائه شده است و با اتصال به انواع پایگاه های داده امکان تهیه گزارشات خاص و متنوع مقایسه ای و همچنین نمودارهای تحلیلی را فراهم می نماید.