نرم افزار خرید و فروش تحت وب | نرم افزار جامع بازرگانی

سیستم های بازرگانی جزء حیاتی یک کسب و کار موفق هستند. در دنیای به سرعت در حال تحول قراردادهای تجاری و بازرگانی، مدیریت مالی کارآمد برای موفقیت ضروری است. با توجه به پیچیدگی های عملیات بازرگانی در شرکت ها و سازمان های تجاری، داشتن ابزار مناسب برای ساده کردن فرآیندهای حسابداری آنها بسیار مهم است. اینجاست که نرم افزار جامع بازرگانی تحت وب وارد عمل می شود و فراتر از قابلیت‌ های نرم‌ افزار حسابداری عمومی، راهکاری جامع برای رسیدگی به فرایندهای مالی، مدیریت خرید، فروش، سفارشات، پیش فاکتورها و صورت حساب های مشتریان، کنترل موجودی انبار کالاها و همچنین تهیه گزارشات و صورت های مالی ارائه می دهد.

چرا به نرم افزار بازرگانی نیاز دارید؟

سیستم های بازرگانی، انواع ماژول های مدیریت مالی از جمله انبار تعداری، انبار ریالی، خرید، فروش، دریافت و پرداخت و دفتر کل را به عنوان جزئی جدایی ناپذیر ترکیب می کنند و راهکار جامعی را به شرکت های بازرگانی، تولیدی و خدماتی ارائه می دهند. از این رو نرم افزار بازرگانی نقش مهمی در افزایش کارایی شرکت های بازرگانی و پیمانکاران دارد. این نرم افزار تخصصی با ردیابی موثر جنبه های مالی فرایندهای بازرگانی، کسب و کارها را قادر می سازد تا ناکارآمدی ها و شکاف ها را برای تصمیم گیری بهتر شناسایی کنند. علاوه بر این، این نرم افزار قابلیت های گزارشگیری مالی و ردیابی را ساده می کند و داده های مالی را با اسناد بازرگانی یکپارچه می کند.

زیرسیستم های نرم افزار بازرگانی

نرم افزار بازرگانی که به طور خاص برای شرکت های بازرگانی، تولیدی و خدماتی طراحی شده است طیف وسیعی از ویژگی های متناسب با نیازهای منحصر به فرد آنها را ارائه می دهد. در ادامه به بررسی برخی از ویژگی های کلیدی نرم افزار بازرگانی می پردازیم.

نرم افزار بازرگانی

کنترل موجودی انبار

ماژول انبار تعدادی و ریالی در نرم افزار بازرگانی کلیه فرایندهای مربوط به ردیابی گردش موجودی کالا در انبار، مدیریت ورود و خروج کالا به انبار را ارائه می دهد که تسهیل و افزایش دقت و سرعت عملیات انبارداری را در پی خواهد داشت.

مدیریت خرید و فروش

ماژول خرید و فروش در نرم افزار بازرگانی امکان مدیریت کلیه مراحل خرید، فروش، پیگیری سفارشات، ثبت و صدور پیش فاکتورها و صورتحساب ها را به‌سادگی فراهم می نماید.

مدیریت دریافت و پرداخت ها

مدیریت صحیح وجوه نقد و اوراق بهادار، موجودی صندوق‌، دریافت ها و پرداخت ها، حساب های بانکی‌ و مدیریت نقدینگی از امکاناتی است که ماژول دریافت پرداخت در نرم افزار بازرگانی به کسب و کارها ارائه می دهد. این امکانات و قابلیت ها با مدیریت صحیح خزانه منجر به تصمیمات صحیح و آگاهانه مدیران حوزه بازرگانی خواهد شد.

حسابداری مالی و دفتر کل

ماژول دفتر کل در نرم افزار بازرگانی به شما کمک می‌کند تا بتوانید کلیه عملیات حسابداری و مدیریت وضعیت مالی، از معرفی کدینگ حساب‌ ها تا صدور اسناد حسابداری، تهیه گزارشات سود و زیان و تراز مالی و مرور حساب ها را سازمان و شرکت خود پیاده سازی کنید.

معرفی نرم افزار جامع بازرگانی - نسخه تحت وب داده سامان

نرم افزار جامع بازرگانی تحت وب داده سامان به صورت یک پکیج ماژولار، شامل ماژول های انبار تعدادی و ریالی، خرید و فروش، دریافت و پرداخت و حسابداری و دفتر کل ارائه شده است. یکی از ویژگی های نرم افزارهای داده سامان به این صورت است که ماژول های ارائه شده قابل انتخاب می باشند و استفاده از تمامی ماژول ها اجباری نیست. برای آشنایی بیشتر با نرم افزار جامع بازرگانی تحت وب داده سامان ویدیوی زیر را مشاهده نمایید.

ویژگی هایی که باید در انتخاب نرم افزار بازرگانی در نظر گرفته شود

ممکن است انتخاب بهترین نرم افزار بازرگانی برای کسب و کار شما چالش برانگیز باشد. هر نرم افزار شامل مجموعه‌ای امکانات و قابلیت های خاص می‌شود که از نظر عملکرد، تعداد کاربران و سایر جنبه‌ها متفاوت است. هنگام انتخاب نرم افزار حسابداری برای کسب و کار خود، سه عامل اصلی را در نظر داشته باشید.

هزینه نرم افزار بازرگانی

آیا نرم ‌افزار ساده و ارزان قیمت را ترجیح می‌دهید یا برنامه‌ای که هزینه بیشتری دارد اما دارای ویژگی‌ های و امکانات کامل و کاربردی است؟

کاربری نرم افزار بازرگانی

چند کاربر باید به نرم افزار دسترسی داشته باشند؟ آیا سیستم مبتنی بر ابر را ترجیح می‌دهید که بتوانید در هر جایی به آن دسترسی داشته باشید یا نرم ‌افزار های ویندوزی؟ آیا داشتن اپلیکیشن موبایل را نیز مد نظر دارید؟

امکانات نرم افزار بازرگانی

نرم افزار بازرگانی را برای انجام چه کاری نیاز دارید؟ آیا به هر دو ابزار حساب های دریافتنی و حساب های پرداختنی نیاز دارید؟ کدام گزارشات حسابداری را باید تهیه کنید؟ آیا برای ردیابی موجودی به آن نیاز دارید؟

جمع بندی

نرم افزار بازرگانی با ساده کردن مدیریت مالی، افزایش سودآوری ارائه بینش های ارزشمند در مورد سلامت مالی شرکت، نقش مهمی در موفقیت کسب و کارهای حوزه بازرگانی، تولیدی و خدماتی ایفا می کند.

نرم افزار بازرگانی

سوالات متداول

نرم افزار بازرگانی چیست؟

نرم افزار بازرگانی راهکاری جامع برای رسیدگی به فرایندهای مالی، مدیریت خرید، فروش، سفارشات، پیش فاکتورها و صورت حساب های مشتریان، کنترل موجودی انبار کالاها و همچنین تهیه گزارشات و صورت های مالی برای شرکت ها و سازمان های حوزه بازرگانی، تولیدی و خدماتی می باشد.

نرم افزار بازرگانی شامل چه زیرسیستم هایی می باشد؟

نرم افزار بازرگانی در یک پکیج ماژولار شامل زیر سیستم های انبار تعدادی و ریالی، خرید و فروش، دریافت و پرداخت و دفتر کل می باشد.

نرم افزار بازرگانی برای کدام شرکت ها مناسب است؟

این نرم افزار برای شرکت ها و سازمان هایی که در حوزه بازرگانی، تولیدی و خدماتی فعالیت دارند و به مدیریت فرایندهای مالی، صورت حساب های مشتریان و خرید و فروش و دریافت و پرداخت و کنترل موجودی انبار نیاز دارند مناسب می باشد.