چرا کسب و کارهای کوچک از خرید نرم افزار مالی متنفر هستند؟

چرا کسب و کارهای کوچک از خرید نرم افزار مالی متنفر هستند؟

دوران کودکی خود را در یک فروشگاه اسباب بازی تصور کنید و به خودتان بگویید که فقط می‌توانید یک اسباب بازی را انتخاب نمایید، این به معنای شکنجه است. می‌ترسید هر چه انتخاب کنید، گزینه‌ای اشتباه باشد . نتیجه یک مطالعه علمی با موضوع هنر انتخاب، نشان می‌دهد با یک گزینه بیشتر، فرد دچار مشکلات بیشتری برای انتخاب می‌گردد . اکنون تلاش کنید که یک نرم افزار مالی برای کسب و کارتان خریداری نمایید، دقیقا مشابه زمانی است که شما برای اولین بار به آن فروشگاه اسباب بازی رفتید. گزینه‌های بسیار و ترس از انتخاب اشتباه .

شما از خرید نرم افزار مالی متنفرید زیرا :

  • • فاقد منابعی برای اطمینان از این بابت هستید که این نرم‌افزار، سفارشی و منطبق با نیازهای شماست.
  • • شما در حال رشد و توسعه هستید و فرآیندهایتان هر روز گسترده‌تر می‌شود و نمی‌دانید این نرم‌افزار پاسخگویی نیازهای آینده شما هست یا نه؟
  • • به عنوان یک کسب و کار کوچک، محدودیت‌هایی در زمینه زمان و بودجه هر پروژه دارید.

مواردی که به شما از کارآمد بودن نرم افزار ممالی اطمینان می دهد

شما از خرید نرم‌افزار متنفر هستید نه به این دلیل که به منافع آن اعتقاد ندارید، بلکه به این دلیل که همیشه نگرانی‌های ناامیدکننده‌ای در زمان شروع به کار و جایگزینی راهکارهای قدیمی با نرم‌افزار جدید وجود دارد. در اینجا، چهار راهنمایی برای کمک به شما ارائه می‌دهیم که بدانید آیا انتخاب مناسبی داشته اید یا خیر؟

1) دقت کنید در اولین تماس، در مورد کسب و کار شما کنجکاو هستند یا فقط تلاش می‌کنند شما به یک نسخه نمایشی برسید ؟

اگر فروشنده، صرفا شما را به سمت دیدن دموی نرم‌افزارها و خرید آن هدایت می‌کند و هیچ سوالی در مورد نوع کسب و کارتان نمی‌پرسد، نشان دهنده این است که احتمالا تفاوت کار، بین کسب و کارهای مختلف را پیش بینی نکرده است . معمولا این نرم‌افزارها انعطاف لازم برای انطباق با روشها و نیازهای کاری مختلف را ندارند.

2) یادتان باشد خرید یک نرم افزار مالی عالی با یک پشتیبانی ضعیف، یعنی هدر دادن همه پول و وقتی که برای آن صرف کرده اید.

محصولات نرم‌افزاری یک شرکت باید به اندازه کافی خوب باشد، اما چیزی که به همان اندازه مهم است و اغلب فراموش می‌شود، نیاز به درک این مطلب است که چگونه یک شرکت با شما مشورت و تعامل خواهد داشت و چطور شما را پشتیبانی خواهد کرد. به وب‌سایت و انجمن مشتریان آن‌ها نگاه کرده و چشم‌انداز آن شرکت را بشناسید . بررسی کنید چه تعداد راه تماس برای ارتباط با مشتریان در نظر گرفته‌اند. سابقه آن‌ها در اجرای به موقع و موفقیت آمیزشان چیست ؟ تا چه حد در تطبیق محصولشان با کسب و کار مشتریان توانا هستند؟

3) از روند کار شرکت، پس از اولین تماس تا اجرای کامل پروژه و تحویل محصول آگاه شوید.

این، یک پروژه است. پس باید برنامه‌ریزی دقیقی برای انجام کارها ارائه شود. شرکت نرم‌افزاری باید بتواند برنامه زمانبندی مشخصی برای مراحل تحلیل، نصب و راه اندازی نرم‌افزار و آموزشها داشته باشد .هزینه ها باید دقیق و کامل مشخص باشد تا شما بتوانید تخمین درستی از زمان و هزینه انجام پروژه داشته باشید.

افراد درگیر در پروژه باید مشخص شوند تا شما راحت‌تر بتوانید پیگیر کارهایتان باشید.

4) ببینید این شرکت، پیشنهادی برای رفع مشکلات یا بهبود فرآیندهای کسب و کارتان دارد؟ این پیشنهاد تا چه حد می‌تواند مسایل آینده کار شما را پیش‌بینی کند؟

سعی کنید به جای آنکه بگویید من راه حل X را می‌خواهم، بپرسید که راه حل پیشنهادی شما چیست؟ در این صورت علاوه بر آنکه، دید بهتری نسبت به دانش و تجربه شرکت نرم‌افزاری خواهید داشت، ممکن است پیشنهادی بهتر از راه حل خودتان دریافت کنید. انتخاب‌های بیشتر و بیشتر یک فرد، کار او را در امر انتخاب سخت‌تر می‌کند و بنابراین، ایجاد یک مشارکت متقابل با هر فردی که شما برای خرید انتخاب می‌کنید را حتما در نظر داشته باشید .