4 نکته که قبل خرید نرم افزار کاری خود باید بدانید

4 نکته که قبل خرید نرم افزار کاری خود باید بدانید

در این پست نکاتی وجود دارد به شما کمک می کند بهترین نرم افزار در رابطه موضوع کاری خود را پیدا کنید.

خرید نرم افزار کاری

خرید نرم افزار یک تصمیم بزرگ است که به هزینه و زمان نیاز دارد. از آنجایی که این خرید یک سرمایه گذاری بزرگ است، بسیاری از خریداران نگران هستند که تصمیم درستی نگیرند.

اگر نمی دانید چه نرم افزاری برای کسب و کار شما مناسب تر است، دانستن اینکه قبل از خرید چه چیزی را باید در نظر بگیرید می تواند بسیار سخت باشد.

نرم افزار کاری

1. سطح پشتیبانی که پس از خرید به آن نیاز دارید را در نظر بگیرید

فروشندگان نرم افزار انواع مختلفی از گزینه های خدمات مشتری را ارائه می دهند از گفت و گو و خدمات پشتیبانی تلفنی گرفته تا انجمن های سرویس پشتیبانی آنلاین .برخی از فروشندگان طیف کاملی از گزینه های خدمات مشتری را به همه مشتریان ارائه می دهند،در حالی که برخی دیگر سطوح مختلفی از خدمات را در برنامه های قیمت گذاری خود یا به عنوان هزینه های اضافی لحاظ می کنند.

قبل از خرید نرم افزار با فروشندگان مشورت کنید و از نحوه برخورد آنها با خدمات مشتری بپرسید تا مطمئن شوید که گزینه های مورد علاقه شما و متناسب با بودجه شما را ارائه می دهند.

2. از کل هزینه مالکیت قبل از خرید مطلع شوید

مطمئناً، ممکن است قیمت پایه خرید نرم‌افزار خود را بدانید، اما آیا هزینه افزونه‌ها، ادغام‌ها، قرارداد خدمات خود و همه افزونه‌های دیگری که در طول فرآیند خرید نرم‌افزار ایجاد می شوند را می‌دانید؟

شما باید کل هزینه مالکیت را تعیین کنید. این کار شامل هزینه های نرم افزار پیاده سازی و نگهداری می شود.

از فروشنده در مورد ردیف‌های قیمت‌گذاری‌شان، مواردی که در هر کدام گنجانده می‌شود، و ویژگی‌ها یا خدمات (مانند پشتیبانی مشتری یا نصب) که به طور جداگانه فروخته می‌شوند، بپرسید.

با در نظر گرفتن کل هزینه مالکیت، از قبل تصمیم بگیرید که حداکثر قیمتی را که می خواهید برای این نرم افزار هزینه کنید و اینکه آیا مایلید بودجه خود را برای یافتن مناسب تطبیق دهید.

3. زمان اضافی را برای راه اندازی نرم افزار جدید خود اختصاص دهید

راه اندازی نرم افزار ممکن است آسان به نظر برسد، اما اغلب دشوارتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. و چه نرم‌افزاری که دریافت می‌کنید مبتنی بر فضای ابری باشد یا داخلی، باید زمان اختصاص دهید تا با یک سیستم جدید سازگار شوید.

 بهترین راه برای غلبه بر این مانع این است که از فروشنده بپرسید که چه پشتیبانی نصب، آموزش و نصب را ارائه می دهد.

اگر آنها برای این خدمات هزینه اضافی دریافت می کنند، آن را در کل هزینه مالکیت لحاظ کنید.

اگر سازمان شما دارای بخش فنی است، مطمئن شوید که آنها در بحث نصب و آموزش شرکت دارند، زیرا هنگام راه اندازی نرم افزار جدید به تخصص و پشتیبانی آنها نیاز خواهید داشت.

مطمئن شوید که برای تطبیق تیم خود با یک نرم افزار جدید نیز زمان اختصاص دهید. حتی با آموزش عالی، سازگاری با فرآیندهای جدید به زمان نیاز دارد.

اختصاص زمان بیشتر

4. بدانید که چه زمانی و چگونه با یک فروشنده رابطه کاری خود را پایان دهید

برخی از افراد پس از اولین اقدام خود به فرآیند خرید نرم افزار پشیمان می شوند. اما اگر یک محصول نرم‌افزاری خاص در نهایت گران‌تر از آنچه در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود، بسیار دشوار بود، یا برای تیم شما گیج‌کننده بود، امید خود را از دست ندهید.

حتی اگر نرم‌افزاری که انتخاب کرده‌اید در نهایت مناسب نباشد، به احتمال زیاد بیشتر کارهایی را که شما نیاز دارید انجام می‌دهد. و اکنون شما ایده بهتری از آنچه مورد نیاز شماست دارید.

 به یاد داشته باشید که همیشه می‌توانید ارائه‌دهنده نرم‌افزار را در پایان قرارداد خود تغییر دهید، و تجربه بیشتری در فرایند خرید نرم افزار کسب خواهید کرد.

درک قوی‌تر از نیازهای نرم‌افزاری و تجربه شما در فرآیند خرید، احتمال اینکه دفعه بعد گزینه عالی را پیدا کنید، بیشتر خواهد شد.

از کسانی که قبلاً فرآیند خرید نرم افزار را گذرانده اند بیاموزید

از کسانی که قبلا فرآیند خرید نرم افزار را گذرانده اند بیاموزید. چه همکاران در شرکت خود، چه دیگران در صنعت شما، یا دوستان در سایر مشاغل، می‌توانید از شنیدن داستان‌هایی درباره آنچه که خوب یا بد از افراد دیگر چیزهای زیادی بیاموزید.