IMG-LOGOخصوصیت یک نرم افزار حسابداری عالی چیست؟

(ارسال شده توسط: واحد پشتيباني)
  • 18451

با سلام و احترام خدمت همه دوستان 

امروز می خوایم در مورد خصوصیت یک نرم افزار حسابداری عالی صحبت کنیم !

به نظر شما یک نرم افزار حسابداری عالی چه خصوصیتی داره ؟

 

خصوصیت یک نرم افزار حسابداری عالی

 

به بهترین پاسخ یک جایزه به مبلغ 200 هزار تومان پرداخت می شه

 

تصاویر محیط نرم افزار حسابداری - ماژول دفترکل، داده پردازش نوین سپهر

 

لطفا پایین همین موضوع نظر خودتون رو بنویسید .

1398/05/14-14:19:36
با سیلام و خسته نباشید خدمت مدیریت محترم یکی از مواردی که در خصوص نرم افزار حسابداری میشه گفت به صورت تیتر وار داخل همین صفحه عنوان عنوان میکنم . ولی به صورت کلی سادگی ، دقت ، پشتینوای قوی یک نرم افزار حسابداری قلب بخش مالی یک کسب و کار و سازمان محسوب می‌شود. بنابراین ضروری است برای کسب و کار و سازمان خود نرم افزار حسابداری را برگزینید که بیشترین تطابق را با نیازهای کسب و کار شما دارد. در نوشتار زیر، ۸ ویژگی یک نرم افزار حسابداری خوب را مرور می‌کنیم : 1. گزارش گیری و تحلیل : اطلاعات در دنیای کسب و کار پر رقابت امروز، منبع قدرت سازمان‌ها محسوب می‌شود. همین یک دلیل کافیست تا شما به دنبال برنامه حسابداری باشید که توانمندی‌های تحلیلی و گزارشگیری بالایی داشته باشد تا بتوانید انواع تحلیل‌های اطلاعاتی را صورت داده و عملکرد خود را بسنجید. 2. محیط گرافیکی : حسابداری یک فعالیت مبتنی بر اعداد است. با استفاده از نمادهای گرافیکی نظیر چارت‌ها و نمودارها، می‌توانید روندهای مالی خود را بهتر ارائه دهید، حال آنکه اعداد به تنهایی نمی‌توانند چنین عملکردی داشته باشند. نمایش اعداد نامفهوم در قالب چارت و نمودار، فهم بهتر اطلاعات را موجب خواهد شد. 3. سرعت ، سهولت و سادگی در استفاده : در حالی که سرعت عملکرد یکی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب یک نرم‌افزار حسابداری تلقی می‌شود، نباید سادگی و سهولت استفاده از یک برنامه نرم‌افزاری را نیز از یاد برد! 4. پشتیبانی شرکت ارائه دهنده : زمانی اهمیت پشتیبانی را درک خواهید کرد که نرم افزار شما دچار مشکل شود. یک نرم‌افزار حسابداری مناسب باید از پشتیبانی شرکت ارائه دهنده آن نیز برخوردار باشد. نحوه ارائه خدمات پشتیبانی از سوی شرکت‌های ارائه کننده نرم‌افزار حسابداری در انتخاب آن از اهمیت بسزایی برخوردار است. 5. قابلیت گسترش : کسب و کار شما ممکن است علاوه بر اندازه، از نظر حوزه فعالیت نیز گسترش یابد. بنابراین نرم افزار حسابداری شما باید قابلیت افزودن ماژول‌های مختلف را داشته باشد تا بتوانید ویژگی‌های مورد نظر خود را به نرم افزار خود اضافه نمایید. 6. امنیت : اگر به دلیل آسیب پذیری نرم افزار، اطلاعات شما از بین بروند، شما خسارات جبران ناپذیری متحمل خواهید شد. بنابراین در زمان خرید نرم افزار حسابداری، از فروشنده در مورد ویژگی‌های امنیتی نرم افزار مورد نظر و اینکه چطور این نرم افزار حسابداری می‌تواند با فایروال‌ها و آنتی ویروس سیستم شما کنار بیاید، سؤال کنید. 7. بروز رسانی‌های خودکار : استفاده از یک نرم افزار قدیمی، دقیقاً شبیه به خوردن غذای تاریخ مصرف گذشته است! شاید موقتاً به درد بخورد، اما در دراز مدت شما را نابود خواهد کرد! 8. مقیاس پذیری : با صرف تلاش فراوان و البته کمی چاشنی شانس، کسب و کار شما به مرور زمان بزرگ و بزرگتر خواهد شد. آیا نرم افزار حسابداری شما توانایی سازگاری با این شرایط را دارد؟ به دنبال نرم افزار حسابداری باشید که قابلیت مقیاس پذیری داشته باشد! به این معنی که در صورت رشد داده‌ها و تراکنشات مالی کسب و کارتان، بتواند از عهده پردازش تراکنشات بیشتر برآید. و در اخر می توان به مشتری خود گفت : قوانین مالیاتی و مقررات مالی در گذر زمان تغییر می‌کنند پس ضروری است که از نرم افزاری استفاده کنید که با ارائه بروزرسانی های خودکار، آخرین تغییرات ضروری را اعمال کند.
مهدی زرگر
1398/05/13-16:45:49
یک نرم افزار حسابداری عالی باید خصوصیات زیر را دارا باشد : 1- امنیت ( تضمین امنیت اطلاعات مالی ) 2- ارائه گزارش‌های تحلیلی و کاربردی ( گزارش‌دهی و آنالیز ) 3- سفارشی سازی (امکان سفارشی سازی آسان اظهارات، فرم ها، گزارش ها، صفحه نمایش ها، سیستم های راهنمایی و سایر جنبه های برنامه را فراهم کند. ) 4- یکپارچگی 5- به روز رسانی خودکار و به‌روز بودن 6- سازگاری با کسب ‌وکار 7- گسترش‌پذیری و ویرایش پذیر بودن 8- داشتن گرافیک مناسب ( چون حسابداری یک فعالیت متمرکز بر تعداد است. با این حال، گرافیک، به شکل نمودارها و سایر فرمت های تصویری، یک ابزار قدرتمند است که می تواند برای ارائه روند و مفاهیم دیگر به شیوه ای که اعداد به تنهایی نمی توانند تحویل دهند کمک بزرگی است .) 9- سادگی و کاربرپسند بودن 10- اتصال به اینترنت بطوریکه توانایی ارسال و دریافت اسناد دیجیتال و اداره صندوق های الکترونیکی را داشته باشد . 11- قابلیت همکاری ( بررسی توانایی یک برنامه حسابداری برای همکاری با نرم افزارهای دیگر ) 12- قابلیت حمل (نرم‌افزاری که قابلیت حمل داشته باشد، قادر است در وسیله‌های الکترونیکی مختلف نظیر تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها اجرا شود و از این طریق در هر کجا که باشید، دسترسی به بودجه‌بندی مالیتان را برای شما فراهم کند. ) 13- پشتیبانی و خدمات پس از فروش نرم‌افزار 14- تناسب قیمت با محصول و خدمات ارائه شده
جواد رحمتی کرین
1398/05/13-10:11:58
1.ارائه گزارش های تحلیلی و کاربردی: با تکیه بر تحلیل اطلاعات، توان تصمیم گیری مدیران افزایش می یابد و می توانند آگاهانه تر و دقیق تر تصمیم بگیرند. به کارگیری یک نرم افزار حسابداری مناسب که بتواند گزارش های مورد نیاز شما را تهیه کند سبب رشد سازمان شما می شود. 2. یک نرم افزار عالی باید دارای ویژگی های بصری مناسب باشد: گزارش هایی که در قالب تصویری مناسب به مدیران ارائه می شود می توانند به درک شفاف تر از وضعیت کسب و کار کمک کنند و در نتیجه ی آن ، ارتباط بین حسابداران و مدیران مالی با مدیران عالی سازمان تسهیل می شود.3. یکپارچگی: این باعث کمک به سازمان می شود. اطلاعات به شیوه ای منسجم ثبت می شود و در نتیجه دوباره کاری پیش نمی آید و تجمع اطلاعات به شکلی سازمان یافته تر در دسترس خواهد بود.4. باید به روز باشد: سازگاری با تغییرات قانونی و استانداردهای حسابداری از بایدهای نرم افزار حسابداری مالی است.5. باید با کسب و کار سازگاری داشته باشد: هر کسب و کار با توجه به حوزه ی فعالیت در بخش های مختلف از جمله بازرگانی، خدماتی و... نیازمند راه حل ویژه ی آن کسب و کار است.6. باید گسترش پذیر باشد: اگر نرم افزاری انتخاب شود که که صرفاً پاسخگوی وضعیت فعلی کسب و کار باشد در آینده ی نزدیک به دلیل ناسازگاری با رشد کسب و کار، کنار گذاشته می شود. در چنین وضعیتی هزینه ی قابل توجهی بابت خرید و آموزش نرم افزار جدید باید تخصیص یابد. 7. تضمین امنیت اطلاعات مالی: حساسیت نسبت به امنیت اطلاعات از موارد قابل توجه در تهیه نرم افزار است. در این مسیر، تعداد مشتریان ارائه دهنده ی نرم افزار ، رضایت مندی مشتریان و اعتبار آن شرکت در بازار می تواند از امنیت اطلاعات مالی به حسابداران اطمینان دهد.8. سادگی و کاربر پسند بودن: حسابدار باید به راحتی بر نرم افزار مسلط شود و به سرعت بتواند کار با آن را شروع کند. این .یژگی بسیار کمیاب است و اگر حسابداران و مدیران مالی به آن دست یابند بهره وری کاریشان افزایش و تنش های کاریشان کاهش می یابد.9. نرم افزار باید پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش با کیفیت داشته باشد.10. قیمت باید متناسب با امکانات آن نرم افزار باشد:قیمت محصولی که می‌خرید صرفا بابت نرم‌ افزاری که تهیه می‌کنید نیست. تمامی موارد ذکر شده در هزینه‌های آتی سازمان شما تاثیرگذار هستند. نرم‌ افزاری که قابلیت گزارش‌دهی ندارد، قدرت تحلیل به حسابدار و مدیر مالی شما نمی‌دهد، یادگیری و تسلط یافتن بر آن دشوار است، قابلیت گسترش مطابق با رشد سازمان شما را ندارد، کیفیت پشتیبانی فنی‌ آن پایین است و… به‌طور جدی به کسب‌و‌کار شما آسیب می‌زند و هزینه‌های جبران‌ناپذیری بر سازمان شما وارد می‌کند.
فاطمه فیروزی
1398/05/13-02:08:25
امنیت-رابط کاربری مناسب-امکان بروزرسانی-امکان سفارشی سازی-پشتیبانی و خدمات پس از فروش نرم‌افزار-قابلیت گسترش-یکپارچگی
سعیدفرحی مصور
1398/05/12-12:07:43
نرم‌افزار حسابداری و مالی باید شامل تمامی بخش‌های حسابداری، بازرگانی، انبارداری، خزانه‌داری و تولید به صورت یکپارچه باشد. اسناد مربوط به هر بخش هم‌زمان تنظیم شود. نرم‌افزار حسابداری، باید اسناد را به صورت کاملاً اتوماتیک صادر ‌کند. کاربران با هر سطحی از دانش حسابداری قادر به تنظیم اسناد حرفه‌ای باشند. برای کاربرانی که تمایل دارند اسناد دستی تنظیم کنند، نرم‌افزار باید امکان صدور دستی اسناد را فراهم ‌کند. نرم‌افزار حسابداری باید بتواند ارزش افزوده را محاسبه کند و کاملاً هماهنگ با قوانین دارایی باشد. اسناد صادر شده از نرم‌افزار باید از طرف امور دارایی تأیید شود. نرم افزار باید برای کاربرانی خواهان منوی خلوت و ساده، حالت سریع یا fast mode را داشته باشد که با فعال کردن این حالت تمامی منوهای اضافی و غیرکاربردی حذف می‌شوند. نرم‌افزار حسابداری باید به تمامی تجهیزات سخت‌افزاری مثل پوز فروشگاهی، ترازوی دیجیتال و بارکد‌خوان را به ‌راحتی شناخته و متصل ‌شود. یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک نرم افزار حسابداری خوب باید از آن برخوردار باشد، صرفه جویی در زمان است. یک نرم افزار حسابداری باید بتواند چندین فرایند را به صورت همزمان برای شما فراهم آورد که از آن جمله می توان به ایجاد فاکتورهای مورد نیاز مشتری، رسیدگی به سپرده های بانکی و ایجاد چک و ثبت تراکنش های انجام شده به صورت همزمان اشاره کرد. با استفاده از نرم افزار حسابداری باید بتوانید به آسانی ارزیابی و مدیریت حساب ها برای هر بازه زمانی انجام دهید. مدیریت جریان نقدی باید در نرم افزار حسابداری وجود داشته باشد تا امکان برآورد بودجه شما را در حال حاضر فراهم آورد و به آسانی بتوانید صورتحساب های خود را مدیریت کرده و بودجه واقعی را با بودجه مورد انتظار خود مقایسه کنید. از دیگر امکاناتی که در نرم افزار حسابداری باید وجود داشته باشد، راهنمای یادگیری آن است. تا از هرگونه اشتباه احتمالی کابران تا حد ممکن جلوگیری شود و باعث تسهیل و آسان شده استفاده از نرم افزار برای کسانی که برای اولین بار از نرم افزار استفاده می کنند شود.
علی شاهسونی
1398/05/12-11:34:11
سلام .. بنده چون خودم حسابداری خوندم و اهل تحقیق و مطالعه هم هستم موارد زیر را پیشنهاد میدهم .... لطفا لطفا تمام موارد را با دقت بخونید مورد اول- قدرت بالای تجزیه و تحلیل و گزارش ..... چون تجزیه و تحلیل و گزارش خیلی مهم است پس ساختار نرم افزار باید به گونه ای باشد که قابل فهم تر و بدون سردرگمی برای تجزیه و تحلیل و گزارش باشد. مورد دوم- کاربر پسند بودن ..... طراحی نرم افزار باید هم قابلیت بالا داشته باشد ولی پیچیدگی کار با آن نباید باشد به طوری که کاربر کار با ان را یاد بگیرید و ساده بودن کار با ان بسیار مهم است و هم رنگ آمیزی آن زیبا و موجب رفع خستگی شود مورد سوم – درک جزییات .... جزییات در حسابداری مهم است پس طراحی نرم افزار باید به شیوه ای باشد که جزییات به خوبی جلوی چشم کاربر باشد مورد چهارم – قابلیت به روز رسانی در نرم افزار مورد پنجم – سفارشی سازی طبق نیاز مشتری های خاص و مختلف چون هر موسسه یا بنگاه تجاری مشتری های مختلف با سلیقه ها مختلف و خواسته های متفاوت است پس باید در طراحی نرم افزار این مورد در نظر گرفته شود مورد ششم – قابلیت بیشتر شدن امکانات با توجه به بزرگتر شدن موسسه یا بنگاه تجاری شاید موسسه یا بنگاه تجاری که امروز فعال است در آینده قدرت و وسعتش بیشتر شود لذا ساختار نرم افزار باید قابل انعطاف برای بزرگتر شدن با توجه به بزرگتر شدن نوع فعالیت های موسسه و بنگاه تجاری باشد مورد هفتم – قابلیت بالای امنیت نرم افزار مورد هشتم – قدرت بالای فاکتور چون فاکتور دریافتی و پرداختی بسیار مهم است پس خوب است امکاناتی نظیر میزان خرید و فروش – نوع کالا – زمان خرید و فروش – آدرس افراد .... و یادآوری های زمان پرداخت و دریافت پول و موارد دیگر مورد نهم – قابلیت فرستادن پیام یادآوری به بدهکارها مورد دهم – فرایند پرداخت الکترونیکی برای مشتریان ساختار نرم افزار باید طوری باشد که به صورت آنلاین وقتی مشتری جای خارج از موسسه و یا بنگاه تجاری به حساب موسسه یا بنگاه پول واریز کرد بانک یک پیام به سیستم نرم افزاری حسابداری ارسال کند مورد یازدهم – داشتن یک بانک اطلاعاتی از رایج ترین فرم های مالیاتی مورد دوازدهم ... ساختار بالای حقوق و دستمزد از نظر آسانی و تفاوت دریافت حقوق برای اینکه کاربر لازم نباشد با اکسل کار کند می توان ساختار نرم افزار را گونه ای طراحی کرد که جزییات حقوق و دستمزد در آن لحاظ شود تا کار کاربر را آسان تر کند نرم افزار حسابداری باید از یک بعد دیگر و ان اینکه ممکن است یک کارمند ماهانه حقوق بگیرد و یکی دیگر هفتگی و شاید برخی افراد روز مزد باشند پس همه این موارد خوب است در طراحی نرم افزار در نظر گرفته شود مورد سیزدهم – محاسبه خودکار مالیات مورد چهاردهم – نوشتن گزارش توسط خود نرم افزار حسابداری طراحی نرم افزار باید به گونه ای دقیق باشد که خود نرم افزار قادر باشد با توجه به میزان خرید و فروش و هزینه ها برای شما گزارش میزان رشد و پیشرفت و یا میزان کاهش و عدم پیشرفت را بنویسید ... این امکان بسیار فوق العاده است مورد پانزدهم – قابلیت عالی تشخیص سرمایه گذاری در فلان بخش اقتصادی توسط خود نرم افزار نرم افزار چنان باید هوشمند باشد که بتواند مقایسه کند که سرمایه گذاری و خرید و فروش در کدام قسمت اقتصادی سوداورتر است مورد شانزدهم – چاپ برچسب حمل و نقل مورد هفدهم – تخمین زدن هزینه های حمل و نقل مورد هجدهم – پیگیری محموله ها توسط یه سیستم ردیابی مورد نوزدهم – قابلیت تخمین زدن برای خرید و فروش سهام مورد بیستم – برآورد میزان بالا و یا پایین رفتن روحیه کارمندان با نصب دوربین و حسگر در اتاق کارمندان می توان میزان بالارفتن و یا پایین رفتن روحیه و توان کارمندان را محاسبه کرد و ان را به نرم افزار ارتباط داد مورد بیست و یک – شناسایی خطاها در ثبت ها مورد بیست و دو – نمودارهای زیبا و چشم نواز مورد بیست و سه – رمز گذاری دقیق مورد بیست و چهار – امکانات بالا برای صادرات و واردات مورد بیست و پنج – ارتباط با تنخواه گردان ها و بازاریاب ها مورد بیست و شش – قابلیت چند ارز تجارت در خارج از کشور و امکان ذخیره چندین ارز و جابه جایی بین آنها
محمود قربانی