اپلیکیشن حضور و غیاب آنلاین بر اساس لوکیشن کاربر

حضور و غیاب پرسنل با استفاده از تلفن همراه هوشمند، با یک اپلیکیشن حضور و غیاب آنلاین امکان پذیر است و با استفاده از آن دیگر نیازی به دستگاه ساعت زنی نمی باشد. این اپلیکیشن با استفاده از لوکیشن گوشی، زمان ورود و خروج پرسنل را ثبت و پس از بررسی اطلاعات، آن ‌را در قالب یک گزارش در اختیار شما می گذارد. کلیه گوشی‌های هوشمند امروزه، مجهز به قابلیت موقعیت‌یاب یا GPS هستند و این قابلیت تحت عنوان Location در گوشی‌ها وجود دارد. با بکار گیری این اپلیکیشن حضور غیاب پرسنل بسیار راحت تر و بدون کاغذ بازی های اداری میسر می باشد. در ادامه به چگونگی کارکردن با این اپلیکیشن می پردازیم.

اپلیکیشن حضور وغیاب

حضور و غیاب با موبایل چطور کار می‌کند ؟

سامانه حضور و غیاب اینترنتی یک برنامه ثبت ورود و خروج با استفاده از موبایل است که نیازی به دستگاه ساعت زنی ندارد. ممکن است این سوأل برای شما نیز پیش بیاید ، پس چطور پرسنل ورود یا خروج خودشان را ثبت کنند !؟ برای بکار گیری این فرآیند، یک اپلیکیشن حضور غیاب بر روی گوشی پرسنل نصب می‌شود. در این سیستم ابتدا محدوده‌های ورود و خروج تعریف  می‌شود.  این محدوده‌ها اغلب همان درب ورودی شرکت‌ می باشد که پیش از این محل استقرار دستگاه ساعت زنی بود. در زمان‌های ورود یا خروج پرسنل، با خوداظهاری از طریق اپلیکیشن حضور غیاب نصب شده بر روی گوشی، تردد آن‌ها در سیستم شرکت ثبت می شود.شیوع ویروس کرونا، باعث شده که بیشتر سازمان ها  فعالیت های خود را به صورت دورکاری انجام می دهند . در چنین مواقعی با استفاده از اپلیکیشن تسکینو و ثبت موقعیت مکانی پرسنل خود، می توانید اطمینان حاصل کنید که آن ها در منزلشان مشغول انجام وظایف خود هستند. در ادامه با دیگر مزایای اپلیکیشن حضور و غیاب تسکینو آشنا می شویم:

  • حذف فرایند ثبت ورود و خروج کارمندان بصورت کاغذی و دستی.
  • جلوگیری از بروز خطای غیر عمد یا عمدی انسانی و ثبت دقیق گزارشات ورود و خروج ها.
  • سرعت بالا در پیدا کردن اطلاعات مربوط پرسنل.
  • جلوگیری از چالش های ناگهانی مانند خطا در محاسبات ساعت مرخصی پرسنل ماموریت آن ها.
  • حذف هزینه های اضافی مانند چاپ برگه ماموریت ، حضور و غیاب و مرخصی
  • جلوگیری از بایگانی تعداد زیادی کاغذ تحت عنوان گزارشات مرخصی ...
  • حفظ و نگهداری و اطلاعات در این اپلیکیشن به راحتی امکان پذیر است.
     

چرا ثبت حضور و غیاب امری ضروری می باشد؟

کارفرمایان و مدیران یک کسب و کار همیشه به دنبال راهکار برای ثبت  ورود و خروج پرسنل خود هستند، تا با در این فرآیند دچار مشکل و اعتراض نشوند. علاوه بر ای موضوع در تلاش هستند، تا هزینه‌های اضافی سازمان را کاهش دهند و مدیریت بهتری در امور و فعالیت های پرسنل داشته باشند. ثبت دقیق زمان ورود و خروج کارمندان و تهیه گزارشات مربوط به روند کاری هر پرسنل با اپلیکیشن حضور و غیاب تسکینو، به مدیریت بهتر و کارآمد  کمک زیادی خواهد کرد. مضاف بر برنامه ریزی و کنترل تردد در بعضی از مشاغل که مهم و ضروری هستند حضور و غیاب اصلی ترین عامل محاسبه حقوق و مزایای پایان ماه هر فرد توسط نرم افزار حقوق و دستمزد می باشد . بدون داشتن اطلاعات مناسب و درست در خصوص کارکرد ماهانه پرسنل محاسبه حقوق امکان پذیر نمی باشد .

مدیریت پرسنل

ضرورت استفاده از اپلیکیشن  حضور و غیاب

دستگاه‌های ثبت حضور پرسنل در اغلب سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخی شرکت ها از دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره و برخی دیگر از دستگاه‌های اثر انگشتی نیز برای کنترل حضور و غیاب پرسنل خود استفاده می‌کنند.در هر حال این دستگاه‌ها چالش هایی را به وجود می‌آورند.  برای مثال ممکن است یک دستگاه حضور غیاب بسیار گران قیمت باشد و از سویی دیگر هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن هم وجود داشته باشد. برخی دیگر از سازمان ها هم دستگاه‌هایی با قیمت پایین تر را تهیه می کنند؛ آیا خرید دستگاه ارزان قیمت کار درستی است؟علاوه بر قابلیت حضور و غیاب با استفاده از اپلیکیشن تسکینو قادر خواهید بود وظایف و فعالیت ها را به صورت دوره ای یا روزانه، با امکان زمان بندی ثبت کنید. علاوه بر این می توانید   وظایف مختلفی را به تیم خود ارجاع دهید و بتوانید به راحتی روند پیشرفت فعالیت های پروژه سازمان را کنترل کنید؛ در حالت معمول پرداخت حقوق و دستمزد هزینه‌های زیادی برای کسب و کارها دارد و یک اشتباه کوچک می‌تواند هزینه‌های بیشتری بر دوش سازمان‌های بزرگ بگذارد. برای همین بهتر است که کلیه کسب و کارها از یک نرم افزار یا اپلیکیشن برای حضور و غیاب پرسنل خود استفاده کنند و دستگاه هایی مانند RFID را از کسب و کار خود حذف کنند.

نتیجه

اپلیکیشن و نرم  افزار های حضور و غیاب متعددی در بازار موجود می باشد که هر یک ویژگی‌های خاض و منحصر به فرد خو را دارند ؛ اما وجود اپلیکیشنی که قابلیت هایی نظیر مدیریت وظایف، ارزیابی پرسنل،برنامه ریزی روزانه و ثبت دقیق ورود و خرج پرسنل را یک جا داشته باشد راحت نیست. اپلیکیشن مدیریت کارها و حضور و غیاب تسکینو با وجود کلی قابلیت فوق‌العاده شما را از وجود سیستم های مدیریتی دیگر بی نیاز می‌کند. با وجود قابلیت ثبت لوکیشن وحضور و غیاب،  ثبت ورود و خروج  پرسنل بسیار ساده تر از قبل شده  است و با استفاده از این اپلیکیشن و پرداخت  اشتراک ماهانه فقط 35 هزار تومان دیگر به خرید دستگاه حضور و غیاب نیازی ندارید واین امر موجب کاهش هزینه های سازمان را در پی خواهد داشت.