دلایل مهم برای برنامه ریزی روزانه ، مزایای برنامه ریزی

وقتی به کلمه برنامه ریزی روزانه فکر می کنید، ممکن است با خود بگویید: "من برای برنامه ریزی روزم وقت ندارم." بنابراین، بدون استراتژی یا حتی سرنخی در مورد اینکه چه کاری را باید در چه زمانی انجام دهید، روز خود را شروع می کنید.

در واقع گفتن اینکه برای برنامه ریزی زمان ندارید، به این معنی است که در حال برنامه ریزی برای داشتن یک روز ناکارآمد هستید. اگر حتی چند دقیقه قبل از شروع کارهای روزانه خود، برنامه ریزی کنید، کارهای خود را به نحو احسن و به موقع انجام خواهید داد و روزتان بدون استرس و پر بارتر خواهد بود.

در ادامه این پست به بیان ۵ دلیل برای اینکه شما قطعا زمان لازم برای برنامه ریزی را دارید می پردازیم.

از شب قبل، فردای خود را برنامه ریزی کنید

اگر صبح برای برنامه ریزی فرصت ندارید، شب قبل برنامه ریزی کنید. این روش برای کسانی فرزند کوچک دارند یا سحرخیز نیستند بسیار موثر است.

برنامه ریزی اول وقت

اول وقت برنامه ریزی کنید

 بهترین زمان برای انجام برنامه ریزی، قبل از شروع روز، قبل از اینکه دیگران بیدار شوند و قبل از اینکه فعالیت های روز خود را شروع کنید، است.

برنامه ریزی را می توان در هر مکانی انجام داد

 اگر بهانه شما این است که نمی توانید یک مکان آرام برای برنامه ریزی پیدا کنید، در نظر داشته باشید که برنامه ریزی شما واقعاً می تواند در هر جایی انجام شود. در باشگاه، در مترو، اتوبوس یا تاکسی، کنار میز صبحانه، هنگام نوشیدن قهوه و... . بهتر است برای انتخاب مکان برنامه ریزی خود کمی خلاقیت داشته باشید.

نیازی نیست که یک برنامه ریزی دارای جزئیات کامل باشد

 برخی افراد از برنامه ریزی اجتناب می کنند زیرا نگران هستند که برنامه آنها به اندازه کافی خوب و کامل نباشد. یا اینکه یک برنامه ریزی عالی خیلی زمان بر است، حقیقت این است که یک برنامه ریزی مناسب حتما نباید خیلی کامل و با جزئیات ریز باشد. یک "برنامه ریزی خوب" که بلافاصله در همان لحظه ای که به ذهنتان می رسد انجام شود، بهتر از یک برنامه ریزی عالی و با جزئیات کامل است که هرگز انجام نخواهد شد. بنابراین، نگران این نباشید که طرح برنامه ریزی خود را خیلی دقیق یا پیچیده کنید.

برنامه ریزی باعث صرفه جویی در زمان می شود

اگر می گویید که زمان برای برنامه ریزی ندارید، هدف را از دست داده اید. برنامه ریزی در واقع باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. چند دقیقه برنامه ریزی قبل از شروع کار، می تواند از تلف شدن ساعت ها وقت شما در طول روز جلوگیری کند .

همیشه برای روز خود برنامه ریزی داشته باشید

برنامه ریزی در واقع صرفه جویی در زمان است، نه اتلاف وقت. با داشتن برنامه ریزی، با تلاش کمتر می توانید کارهای بیشتری را در روز انجام دهید. از اتلاف وقت، دوباره کاری و فرصت های از دست رفته جلوگیری خواهید کرد.