مزایای کلیدی قفسه بندی چند لایه در انبار

فضای انبار با هزینه های مرتبط زیادی همراه است و به طور کلی هر چه انبار بزرگتر باشد، هزینه های جاری نیز بیشتر می شود. بنابراین، استفاده حداکثری از فضای موجود منطقی است و این بدان معناست که ارتفاع نیز در ظرفیت انبار بسیار مهم و حیاتی می باشد. با راه حل های مدرن انبارداری، امکان چیدن محصولات در ارتفاع بدون به خطر انداختن ایمنی یا کارایی وجود دارد.

یکی از این راه‌حل‌ها قفسه‌بندی چند لایه است که مزیت دیگری دارد که برای رسیدن به ارتفاع نیازی به اتوماسیون ندارد.

قفسه بندی

قفسه بندی چند طبقه برای انبارها چیست؟

قفسه بندی چند لایه سطوح مختلف را با ارتفاعات مختلف طبقات و راهروها به انبار معرفی می کند که همه اینها به بهترین استفاده از فضای عمودی موجود کمک می کند. آنها به طور جداگانه ساخته می شوند و بخشی از ساختار یکپارچه ساختمان نیستند.

چند طبقه هر سطح طبقات مختلف از طریق راه پله قابل دسترسی است و توسط راهروها به هم متصل می شوند. در هر سطح یک سیستم قفسه بندی برای انواع مختلف محصولات ایجاد می شود.

قفسه بندی چند لایه به ویژه برای مشاغلی که محصولات کوچک مانند داروها یا قطعات یدکی می فروشند یا به همان اندازه برای اسناد مفید است. به عبارت دیگر، محصولاتی که به جای بارگیری پالت باید دستچین شوند.

اپراتورها می توانند به سرعت، آسان و ایمن به هر محصولی در هر سطح و در هر زمان دسترسی داشته باشند. به طور قابل توجهی، قفسه بندی چند لایه نیاز به تجهیزات حمل و نقل بزرگ، مانند لیفتراک را از بین می برد. برخی از تجهیزات جابجایی پالت ممکن است هنوز مورد نیاز باشد، بنابراین ضروری است که راهروها برای تحمل وزن به اندازه کافی مقاوم باشند.

پنج مزیت قفسه بندی چند طبقه

ما به برخی از آنها اشاره کردیم، اما ارزش تکرار را دارد، زیرا - مخصوصاً برای یک تجارت که به زودی ظرفیت انبارداری خود را افزایش می دهد - قفسه بندی چند لایه می تواند جایگزینی برای یک حرکت پرهزینه باشد.

1-استفاده از فضای عمودی را به حداکثر می رساند و ظرفیت ذخیره سازی را تا درصد قابل توجهی افزایش می دهد. همچنین می تواند با راه حل های دیگر انبار ادغام شود.

2-معرفی قفسه بندی چند طبقه می تواند جایگزینی برای جابجایی باشد و بنابراین گزینه ای مقرون به صرفه تر است.

3-ایده آل برای مواردی است که باید توسط اپراتورها دستچین شوند و می توانند روند برداشت را تا حد زیادی سرعت بخشند.

4-از هزینه اتوماسیون جلوگیری می کند، زیرا سیستم قفسه بندی چند لایه کارایی اپراتورها را افزایش می دهد.

5-نیاز به تجهیزات حمل و نقل حجیم مانند لیفتراک و نیاز به نصب نیم طبقه دائمی را برطرف می کند.

قفسه بندی چند لایه

راه حل چند لایه

سیستم قفسه بندی چند لایه قفسه بندی در دو یا چند سطح ساخته شده است. اگر انبار بزرگتری دارید که چندین اقلام را ذخیره می کند، عالی است.

قفسه بندی چند لایه با ارائه ظرفیت ذخیره سازی بیشتر از قفسه بندی استاندارد، یک طبقه نیم طبقه ساختاری، ساخته شده از پایه های پیش گالوانیزه در بالای پایه، با قفسه های بیشتر در بالا، امکان پذیر می کند.

پایه‌ها می‌توانند تمام طول باشند، همه سطوح قفسه‌ها و راهروهای دسترسی را پشتیبانی کنند، یا تکی، قفسه‌های پایینی و نیم‌ساختی با قفسه‌های ایستاده در بالا. کف‌های نازک‌تر همچنین امکان گنجاندن سطح اضافی ذخیره‌سازی را فراهم می‌کنند.

سیستم قفسه بندی چند لایه ویژگی ها و مزایای زیر را به صورت استاندارد ارائه می دهد:

صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های ساخت و ساز به دلیل طراحی کارآمد.

پایه های سنگین برای حمل بار از طبقات بالا.

ظرفیت نگهداری بالای اجزای جداگانه برای ذخیره سازی بهینه.

سیستم های آبپاش آتش نشانی و روشنایی به راحتی گنجانده می شوند.

پله ها، نرده ها و لوازم جانبی دروازه پالت مکمل این سیستم هستند.

هنگام سرمایه گذاری در سیستم قفسه بندی چند لایه،دو ملاحظه مهم دیگر نیز وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.نصب قفسه های چند طبقه به مجوز کنترل ساختمان نیاز دارد.دوم،انجام بررسی های کامل و مداوم بر روی سازه برای اطمینان از عدم وجود نگرانی های ایمنی مهم است.