IMG-LOGO

تفاوت بین وب سایت و وبلاگ چیست؟

2 سال قبل

تفاوت بین وب سایت و وبلاگ چیست؟
تفاوت اصلی بین وبلاگ و وب سایت این است که وبلاگ برای وب سایت ها ایجاد می شود و وب سایت ها مکانی هستند که وبلاگ ها در آن نوشته می‌شوند.
وبلاگ‌ها مجلاتی آنلاین برای استفاده‌ی عموم می‌باشند. تفاوت بیشتر این دو را در مطلب زیر مطالعه نمایید.
وبلاگ مجله ای آنلاین (خصوصی) است که اغلب به روز می‌شود و برای استفاده‌ی عمومی در نظر گرفته شده است.
وبلاگ ها معمولا یک سری از نوشته‌هایی هستند که در یک سایت مربوط به محصول و یا خدمات ارائه می‌شوند.
ترافیک کلی وب به وب سایت‌ها هدایت شده و این ترافیک بین وب سایت‌های متفاوتی بر اساس محتوا و کیفیت آن پخش می‌شوند.
وبلاگ‌ها برای بحث‌های معمولی استفاده می‌شود. آیا متوجه شده‌اید که در وبلاگ همیشه به کلمات ما و من اشاره می‌شود که نشان دهنده‌ی نظر نویسنده و یا پیشنهاد او در مورد موضوع است؟ خواننده همچنین می‌تواند نظر خود را در بر اساس تنظیمات سایت ارسال کند.
نویسنده‌ی یک وبلاگ تحت عنوان بلاگر شناخته می‌شود.
ایجاد یک وبلاگ چندان کار بزرگی نیست، زیرا تنها چیزی که مورد نیاز است دانستن محتوایی برای ارسال و داشتن هدفی برای ایجاد یک وبلاگ است.
این کار آسانی است زیرا که بدون دخالت هرگونه ابزاری انجام می‌شود.
گرچه این قضیه در مورد وب سایت‌ها صدق نمی‌کند.
کسی که می‌خواهد یک وب‌سایت بسازد به دانستن زبان صفحات وب نظیر php، XML و HTML نیاز دارد. به همین دلیل ایجاد یک وبلاگ ساده‌تر از ایجاد یک وب‌سایت است. اما کجا می‌توانیم یک وبلاگ را ایجاد کنیم؟ بنابراین ما به وب سایت‌ها نیاز داریم.
وبلاگ‌ها نیز همانند وب‌سایت ها نقش حیاتی‌ای در نشان دادن اعتبار و ارزش یک کسب و کار بازی می‌کنند و مشتریان خود را قادر می‌سازند تا در مورد محصولات و خدمات بیشتر بدانند.
اگر چه وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها دارای ویژگی‌های مشابهی هستند، اما آن ها بسیار متفاوت هستند.
انتشار محتوا: محتوا در یک وبلاگ می‌تواند علائق شخصی، تجربیات، بررسی‌ها و نبایدها باشد .اما یک وب‌سایت محل انتشار مطالب رسمی که به طور مستقیم به محصول و خدمات مربوط می‌باشند است.
مطالب وب‌سایت‌ها به دانستن زبان کامپیوتر نیاز دارند در حالی که یک وبلاگ می‌تواند در زبان معمولی نوشته شود.
نگرانی در ساخت: ساخت وب‌سایت شامل هزینه می‌باشد زیرا هرکسی نمی‌تواند آن را انجام دهد. کلیه مطالب باید به زبان کامپیوتر مانند اچ تی ام ال نوشته شوند.
پویایی وبلاگ‌ها: در وب‌سایت تغییر محتوا تنها با تغییر در محصول یا خدمات صورت می‌گیرد در حالی که وبلاگ ها را می‌توان به روزرسانی کرد و به فضای وب روحی تازه بخشید.
ایجاد یک وبلاگ با استفاده از قالب‌های آماده بسیار آسان است. البته وبلاگ‌ها نیز می‌توانند بر اساس سلیقه‌ی صاحب آن شخصی سازی شوند.
هزینه‌ی ایجاد: هزینه‌ی ایجاد یک وب‌سایت بیشتر است زیرا که شامل هزینه‌ی فضای وب، سرور، طراحان وب، نویسندگان محتوا و غیره می‌باشد در حالی که یک وبلاگ را می‌توان با هزینه‌ی بسیار کمتر و یا حتی رایگان با استفاده از نرم افزارهای مدیریتی مانند بلاگر و وردپرس ایجاد کرد.
وبلاگ می‌تواند به عنوان ابزاری برای جذب ترافیک توسط سایت شما استفاده شود.
فایل صوتی ضمیمه مقاله می‌باشد.  • ثبت نظرات: