IMG-LOGO

نکات مهم در مورد الگوریتم پاندا برای سئوی سایت

2 سال قبل

 

نکات مهم در مورد الگوریتم پاندا برای سئوی سایت مقدمه

الگوریتم پاندا یکی از الگوریتم‌های رتبه‌بندی گوگل است این الگوریتم برای سایت‌هایی که دارای حجم وسیعی از اطلاعات بی‌کیفیت و یا کم‌اهمیت هستند طراحی شده است تا نتایج جستجو را به طور کلی تفکیک و بهبود بخشد. مشکل اصلی این الگوریتم در این است که با هر اپدیت الگوریتم، برندهای ثبت شده و معتبر با مطالب و محتویات مفید نیز گرفتار این فیلتر می‌شوند. اما یک مورد خوب در این الگوریتم این است که با فیلترینگ در این الگوریتم سایت دوباره می‌تواند از آن خارج شود البته به این سادگی نیز نمی‌باشد و نیازمند تغییراتی است که باید در آن سایت اعمال شود. و زمانی در حدود چندین ماه طول می‌کشد تا دوباره سایت ترافیک قبلی خود را از موتورهای جستجو دریافت کند . بنابراین مطالب باید یک رویکرد پیشگیرانه در مقابل الگوریتم پاندا یا سایر الگوریتم‌های فیلترینگ موتورهای جستجو به خصوص گوگل به عنوان سئو و بهینه‌سازی سایت انجام دهیم. در این مقاله قصد داریم به نکاتی که در بهبود رتبه‌بندی سایت توسط الگوریتم پاندای گوگل بپردازیم:

ده نکته اساسی برای جلوگیری از جریمه شدن توسط الگوریتم پاندا 1) طراحی قالب با محتوای محدود: 

بعضی از سایت‌ها دارای قالب مقاله‌ای نیستند و برای مقاله‌های با متن کم طراحی شده‌اند البته این به تنهایی نمی‌تواند یک مشکل به حساب برسد ولی وقتی با دیگر پارامترهای الگوریتم پاندا ترکیب می‌شود می‌تواند برای سایت مشکلات جدی به همراه داشته باشد. یک مقاله را هرچه بهتر با تعداد کلامات کم سازماندهی کنیم برای سایت بسیار مفید خواهد بود. در ضمن زمانی که مقاله‌ای طولانی داریم می‌توانیم آن را به چند بخش تقسیم کرده و جداگانه در سایت ارائه دهیم.

2) وجود اسلاید شو در سایت: 

امروزه اکثر سایت‌ها دارای اسلاید شو می‌باشند و این به خاطر افزایش بازدید و ایجاد یک محیط بصری جذاب برای کاربران می‌باشد. این اسلاید شوها می‌توانند یک منبع اطلاعات ضعیف باشند یا یک ایجاد کننده عنصر تکراری در سایت باشد . بنابراین برای باید در نصب و طراحی آن دقت لازم را انجام دهیم . و همچنین محتوایی که در اسلاید شو باید به نمایش در بیاید را نیز بررسی کنید. مشکل بزرگ در مورد اسلاید شو می‌توان گفت این است که در اسلایدشو چنین موضوع وجود دارد ولی فقط یک لینک در آن برای یک صفحه دارد که باید ایندکس شود.

3) مطالب و محتویات برای موبایل :

موبایل در حدود بیش از ۴۰ درصد ترافیک سایت‌ها را به خود اختصاص داده است . برخی از تولیدکنندگان محتوا استایل نوشته‌های خود را برای مطالب کوتاه اصلاح کرده‌اند تا در نهایت دستگاه‌های موبایل محتوا را بهتر نشان دهند. از قضا این کار باعث ایجاد محتوای ضعیف می‌شود ، بنابراین نیاز است که حد متوسط را حفظ کنید یعنی نه مطالب شما بسیار طولانی و نه بسیار کوتاه باشند.

4) قابلیت نمایش بهتر مطالب در سایت:

انتشاردهنده‌گان سایت بیشترین اولویت را برای نمایش بهتر تبلیغات در سایت اختصاص می‌دهند البته این کار را با بالا بردن تبلیغات نسبت به محتوا انجام می‌دهند. در نهایت این کار با الگوریتم قالب صفحات گوگل هم خوانی ندارد و ریسک به حساب می‌آید. بنابراین باید کاری انجام دهیم که کاربران قبل از اینکه تبلیغات سایت را ببینند متوجه مطالب سایت شوند .تا از نظر الگوریتم صفحات نیز به مشکل بر نخوریم .

5) تبلیغات بیش از حد در سایت :

استفاده بیش از حد از تبلیغات در سایت بسیار برای سایت مشکل ساز است این تبلیغات سیگنال‌های مربوط به صفحاتی که کاربر می‌خواهد با آن‌ها تعامل برقرار کند را تضعیف می‌کند. بنابر این بهتر است در مدیریت تبلیغات موجود در سایت دقت فراوان انجام شود.

6) استفاده از محتوای تکراری در سایت:

ممکن است در سایت بیش از چند صفحه دارای محتویات تکراری باشد که از نظر الگوریتم پاندا بسیار مشکل ساز است و در حد امکان نباید این کار را انجام دهیم تا در نهایت سایت توسط الگوریتم پاندا جریمه نشود.

7) انتشار همزمان محتوا در سایت برای یک برند:

انتشار بیش از حد مطلب و محتوا برای یک برند در سایت به خصوص مطلبی که به نظر برسد در سایت‌های دیگر نیز برای آن برند وجود دارد بسیار مشکل ساز است . همچنین محتویات کپی شده از سایت‌های دیگر نیز برای سایت خطر ناک می‌باشد الگوریتم پاندا برای این نوع مطالب بسیار حساس است بنابر این تا حد امکان محتویات را خودتان تولید کنید، الگوریتم پاندا به این نیز برای سایت امتیاز قائل خواهد شد.

8) تداخل مطالب در سایت: 

تداخل مطالب در سایت نیز می‌تواند مشکل ساز باشد. بخصوص زمانی که محتویات بی‌کیفیت تولید شود. بهترین راه تولید مطلب در یک مکان مخصوص و فقط یک بار در کل سایت می‌تواند برای سایتتان مفید باشد.

9) جستجو داخلی درسایت: 

در جستجوی داخلی می‌تواند برای سایت مطالب بی‌کیفیت یا متداخل را به همراه داشته باشد اگر صفحات جستجوی داخلی اجازه ایندکس شدن را داشته باشند (که بهتر است اینطور نباشد) نیاز دارید در مورد این جستجوی داخلی یک تجدید نظر انجام دهید.

10) صفحات خالی یا اشتباه موجود در وب‌سایت : 

وجود صفحات خالی و اشتباه در وب سایت‌ها چیز غیرعادی نیست و باید از ایندکس شدن چنین صفحاتی در سایت جلوگیری شود. این چنین صفحاتی از لحاظ الگوریتم پاندا برای سایت جریمه به همراه خواهد داشت و برای دوری از این نوع صفحات بهتر است هر روز سایت خود را بررسی کنید و از نداشتن این صفحات اطمینان حاصل کنید. #bراه بازیابی از جریمه الگوریتم پاندا: #/b برای خارج شدن از جریمه این الگوریتم بهترین راه اعمال تغییرات در قالب سایت با استفاده از ترکیب یک سری از تغییرات فنی، همچنین بازیابی و دوباره ایندکس کردن صفحات بی‌کیفیت از طریق استراتژی‌های ۴۰۴ ، ری‌دایرکت کردن دائمی، rel=canonical و تگ "robots: "noindex می‌توان به این کار کمک کند. البته برای خارج شدن از این بحران حتما باید وقت و صبر زیادی داشته باشید. #bدر نتیجه#/b با توجه به این ۱۰ نکته مهم درباره الگوریتم پاندا می‌توانید سایت خود را برای الگوریتم پاندا بهینه و سئو کنید. منبع: سایت اینتن