IMG-LOGO

شش راهنمایی برای حسابداران در شروع کسب و کار شخصی - حسابدار کارآفرین

4 سال قبل

شش راهنمایی برای حسابداران در شروع کسب و کار شخصی (حسابدار کارآفرین)

دانش و مهارت‌های مالی كه شما در مطالعه رشته حسابداری انتخاب می‌کنید می تواند سکوی پرش بزرگی برای شروع کسب و کارتان باشد. اگر جاه طلبی های کارآفرینی را پیدا کرده‌اید، اینجا چند راهنمایی برای کمک به شما ارائه می‌کنیم.

1. حسابدار کارآفرین باید برای مقدار زیادی کار سخت آماده باشد

زندگی اجتماعی خود را فراموش کنيد. شما در روزهای اول حداقل نیاز به اختصاص تقریبا تمام وقت و انرژی خود به کسب و کار خواهيد داشت. هر چند، اگر همه چیز برنامه‌ریزی شده باشد، هیچ چیزی پاداش ها و رضایت از ایجاد یک کسب و کار موفق را زائل نمي‌كند.

2. مسیر خود به موفقیت را برنامه ریزی كنيد

یک طراحي کسب و کار خوب رسم كنيد. اطمینان حاصل کنید که شامل اهدافی باشد که زیرکانه هستند: خاص، قابل اندازه‌گیری، مناسب، واقع‌بینانه و به موقع. این موفقیت کار شما را تضمین نمي‌كند، اما باعث می‌شود احتمال موفقیت آن بیشتر شود. این کار می‌تواند به شما معیاری برای اندازه‌گیری عملکردتان ارائه دهد و به حفظ تمرکزتان کمک کند.

3. بودجه، حاكم است

به عنوان حسابدار، جریان نقدی و پیش‌بینی‌های مالی باید یکی از نقاط قوت شما باشد. اما نبايد از خود راضي باشيد. قبرستان شرکت‌های بزرگ، پر است از کسب و کارهايي که چشمشان را به روي امور مالی بسته‌اند. بنابراین پیش‌بینی‌هاي خود را به روز نگه دارید و از آنها برای هدایت استراتژی خود استفاده كنيد. در دست داشتن آمار و ارقام به روز رساني شده، حل مشكلات و واكنش سريع را آسان تر مي‌كند.

4. با مساله ريسك، راحت باشيد

کارآفرینان باید آماده ريسك‌هاي برآورد شده باشند. این بدان معنی نیست كه رسيدگي به حسابرسي و امور مالی تان را ترك كنيد، اما شما نیاز دارید از ایده شانس آوردن و درس گرفتن از نتایج، خوب یا بد، استفاده کنید. گذشته از همه اين‌ها، یکی از بهترین راه‌هاي موفقیت اين است که از اشتباهات خود درس بگيريد و حرکت کنید. سرهنگ سندرز، بنیانگذار نمادین KFC، قبل از دستيابي به راز دستور پخت مرغ سرخ شده، يك تولید کننده ورشكسته‌ي لامپ بود.

5. جدید بودن، لزوما بهتر نیست

کسب و کار جدید لزوما به معنای ایده «جدید» نيست. برخی از موفق ترین کسب و کارها به سادگی، يك ایده موجود را در نظر گرفته و آن را بهتر انجام دادند. به اپل نگاه كنيد. آنها کامپیوتر شخصی و یا دستگاه پخش MP3 اختراع نكردند، بلكه فقط آن را بهبود دادند. بنابراین اگر ايده‌تان قبلا انجام شده است، آن را از سر باز نكنيد. در عوض، به چگونگي بهبود آن با انجام كار متفاوتي فکر كنيد.

6. تبدیل شدن به یک انسان مردمی

همانطور که می‌گويند، مردم از طريق مردم تجارت مي‌كنند. بنابراین شما بايد بيرون برويد و با مردم صحبت كنيد. یکی از موثرترین راه‌ها به بازار کسب و کار كه نسبتا ارزان است، شبكه‌سازی است.